„Noi gatim foarte des in familie. De cand eu gatesc acest fel de mancare, nici macar n-al cunosteam pe Dario. Este un obicei la noi in familie sa gatim din cand in cand pastele carbonara.”, a spus Liliana Cazac, interpreta.
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/750x/2023/05/12/MG9083-16838816462l7epkm.jpeg)
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/750x/2023/05/12/MG9086-16838816461my2jb0.jpeg)
Dario a povestit cum a inceput istoria lui de dragoste cu interpreta: „De cand am cunoscut-o pe Liliana, timp de doi ani mi-am petrecut weekendul in Moldova. Cu pandemia nu mai erau avioane, dar eu am ramas aici.”
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/750x/2023/05/12/MG9122-1683881653jbddwaj.jpeg)
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/750x/2023/05/12/MG9129-1683881646l4dawpq.jpeg)
Cazac a marturisit care a fost primul cadou primit de la sotul sau italian: „Primul cadou a fost un set de bijuterii, pe care il port acum.”
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/750x/2023/05/12/MG9100-1683881653rsvroyb.jpeg)
Dario a spus cum a reusit sa o surprinda pe Liliana la un concert de al ei: „Am avut emotii mari, prima data in public, am facut torta si cadou lui Liliana, pentru ca e o femeie care merita.”