Cântece de suflet, distracție și rețete tradiționale de Paști au fost în bucătăria Gusturile se Discută.
Cele două au gătit carne de miel după rețetele lor. Iulia Deliu a fost curioasă și le-a întrebat pe interprete „Ce vei pune pe masa de sărbătoare în acest an?”
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/750x/2024/05/03/DSC08844-1714723467qkg9va0.jpeg)
Diamanta a spus: „Păi iată, miel fac și eu acasă, o să fie mama la mine și o să facă sarmale, păscuța cu brânză, caș de oi, deja legumele, vedem, pote fac și un borș scăzut”.
![](https://assets.protv.md/articles/files/thumbs/1200x/2024/05/03/DSC08856-17147234700lyj4nm.jpeg)
„Sarmale, miel, răcitură de cocoș și deja salatele copiilor preferate”, a menționat și Lilia.